REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Polsce może powstać Centrum Technologii Podwodnych PGZ S.A i Saab. Będzie produkować autonomiczne drony morskieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce może powstać Centrum Technologii Podwodnych PGZ S.A i Saab. Będzie produkować autonomiczne drony morskie
Saab i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały w środę, 13 maja 2026 roku w Sztokholmie umowę o strategicznej współpracy w domenie morskiej. Firmy wyraziły zainteresowanie współpracą w zakresie serwisowania i wsparcia cyklu życia okrętów nawodnych i podwodnych, włączenia spółek z Grupy PGZ działających w dziedzinie morskiej do łańcucha dostaw Saab oraz realizacji wybranych możliwości eksportowych dla platform nawodnych i podwodnych, w tym okrętów ratowniczych.
12 mln złotych dla Stoen Operator na budowę magazynów energii w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
12 mln złotych dla Stoen Operator na budowę magazynów energii w Warszawie
Stoen Operator otrzymał ponad 12 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotację ze środków Funduszu Modernizacyjnego stołeczny operator systemu dystrybucyjnego przeznaczy na realizację projektu „Budowa rozproszonego systemu magazynowania w sieci Stoen Operator na potrzeby stabilizacji parametrów sieci dystrybucyjnej”.
Prawie pół miliarda bezzwrotnej dotacji z KPO na sieci Energa-Operatorartykuł
Pokaż artykuł
Prawie pół miliarda bezzwrotnej dotacji z KPO na sieci Energa-Operator
Ponad 260 MW potencjału przyłączeniowego dla odbiorców i nowych OZE w sieci oraz 250 km nowoczesnych linii, w większości wysokiego napięcia – takie m.in. efekty przyniosą inwestycje Energa-Operator – głównie na terenach wiejskich – zrealizowane dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Spółka pozyskała na ten cel 470 mln zł bezzwrotnej dotacji. Dziś podpisała w tej sprawie umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Projekty jądrowe nabierają tempa. Polska wydaje się być skazana na atomartykuł
Pokaż artykuł
Projekty jądrowe nabierają tempa. Polska wydaje się być skazana na atom
W ciągu najbliższych 17 lat atom ma odpowiadać za mniej więcej jedną czwartą produkcji energii elektrycznej w Polsce. Projekty dotyczące zarówno pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu, jak i drugiej w Wielkopolsce nabierają tempa, a poparcie społeczne dla tych inwestycji jest na bardzo wysokim poziomie. Zwolennicy zwiększania udziału atomu w miksie energetycznym podkreślają, że to nie tylko tania energia i bezpieczeństwo energetyczne, ale też większa niezależność. – W polskich warunkach geograficznych wydaje się, że jesteśmy skazani na atom – mówi ekspert tego rynku Adam Rajewski.
firma
Pokaż firmę
Instytut Technologii Elektronowej
Kluczowe fundamenty elektrowni w Grudziądzu ukończone [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kluczowe fundamenty elektrowni w Grudziądzu ukończone [ZDJĘCIA]
Niespełna trzy miesiące po wykonaniu płyty fundamentowej dla kotła odzysknicowego elektrowni gazowo-parowej w Grudziądzu zakończono budowę kolejnego kluczowego fundamentu, tym razem dla maszynowni turbozespołu. Tym samym spółka CCGT Grudziądz osiągnęła kolejny kamień milowy – zakończono prace niezbędne dla posadowienia kompletnego układu napędowego elektrowni (ang. power train).
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym...
Polska Grupa Biogazowa rozpoczyna budowę kolejnej biogazowni artykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Biogazowa rozpoczyna budowę kolejnej biogazowni
Polska Grupa Biogazowa, należąca do TotalEnergies rusza z budową swojej dwudziestej drugiej biogazowni w Polsce, która powstanie w Długoszynie w województwie lubuskim. Biogazownia Długoszyn wykorzystywać będzie najnowsze technologie, aby rocznie móc produkować 8,3 GWh energii elektrycznej i 8 GWh ciepła, co pozwoli na zasilenie 3 tysięcy polskich gospodarstw domowych.
mBank wspiera budowę farmy fotowoltaicznej dla tuneli aerodynamicznych Flyspot w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
mBank wspiera budowę farmy fotowoltaicznej dla tuneli aerodynamicznych Flyspot w Polsce
mBank udzielił spółce AT Energia z grupy Flyspot kredytów o łącznej kwocie 6 858 500 zł na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 2 MW w Zajączkowie. To kolejna transakcja, w ramach której realizowana jest strategia zielonej transformacji gospodarki.
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdnikuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę fabryki autobusów wodorowych w Świdniku
W Świdniku, w województwie lubelskim powstanie fabryka autobusów wodorowych. Spółka PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy podpisała umowę na budowę zakładu produkcyjnego autobusów zasilanych ogniwami wodorowymi z firmą Mostostal Puławy SA.
W woj. śląskim powstanie fabryka wodoru za 2 mld zł. To będzie game changer dla całego regionuartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie fabryka wodoru za 2 mld zł. To będzie game changer dla całego regionu
Szykuje się kolejna wielka i ważna dla polskiej gospodarki inwestycja w województwie śląskim. Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) ogłosiła plan budowy fabryki wodoru, który ma przyczynić się do transformacji polskiej gospodarki w kierunku bardziej ekologicznym. W ramach joint venture z trzema partnerami, w tym jednym technologicznym, ARP zamierza zainwestować w projekt, którego wartość może sięgnąć nawet 2 mld euro.
[wielkopolskie] YouNick otwiera biurowiec inspirowany filozofią Doliny Krzemowejartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] YouNick otwiera biurowiec inspirowany filozofią Doliny Krzemowej
Na początku czerwca br. park technologiczny YouNick powiększy swoją infrastrukturę o blisko 5 tysięc...
Lider w automatyzacji i technologii produkcji stawia na Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Lider w automatyzacji i technologii produkcji stawia na Katowice
Globalny lider w dziedzinie automatyzacji i technologii produkcji wprowadził się do energooszczędnego biurowca Bloch przy ulicy Konduktorskiej 39, gdzie właśnie odbyło się uroczyste otwarcie najnowszego Centrum Aplikacyjnego CoLab.
TAURON Dystrybucja z ważną inwestycją w aglomeracji wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
TAURON Dystrybucja z ważną inwestycją w aglomeracji wrocławskiej
TAURON Dystrybucja uruchomił nową inwestycję w podwrocławskich Siechnicach, wartą ponad 54,5 mln złotych. Nowoczesny obiekt zwiększy bezpieczeństwo energetyczne całej aglomeracji wrocławskiej. Stacja poprawi także warunki pracy sieci dla nowych przyłączeń. Stacja elektroenergetyczna Czechnica została przebudowana w celu przyłączenia nowego źródła wytwórczego. To bloki kogeneracyjne Elektrociepłowni Nowa Czechnica o mocy 180 MW
Zagłębie elektromobilności w WSSE "INVEST-PARK"artykuł
Pokaż artykuł
Zagłębie elektromobilności w WSSE "INVEST-PARK"
Przemysł motoryzacyjny upatrzył sobie południowozachodnią Polskę, jako idealne miejsce dla swoich zakładów. Bliskość niemieckiej i czeskiej granicy, a także nagromadzenie technologii, kompetencji i wiedzy sprawia, że coraz więcej firm rozważa ten region pod swoje nowe inwestycje.
W woj. wielkopolskim rusza budowa nowoczesnego kompleksu usługowo-handlowego  [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. wielkopolskim rusza budowa nowoczesnego kompleksu usługowo-handlowego [WIZUALIZACJE]
W Kościelnej Wsi koło Kalisza rozpocznie się wkrótce budowa nowego obiektu usługowo-handlowego Panorama Park II. Zachwycający klasyczną elegancją kompleks będzie dopełnieniem powstałych w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Inwestorem projektu jest spółka FM INVEST BYDŁOWSCY, która podpisała umowę o generalne wykonawstwo z Grupą Antczak.
Amerykański gigant technologiczny nowym najemcą Skylineraartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant technologiczny nowym najemcą Skylinera
Flagowy biurowiec Grupy Karimpol, warszawski Skyliner, zyskał ostatnio nowego najemcę. Do wieżowca przy Rondzie Daszyńskiego wprowadzi się Xperi, amerykański gigant technologiczny. W Skylinerze firma zajmie blisko 3 000 mkw. powierzchni.
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ściekówartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Bosmanat i centrum szkoleniowe w Gdyniinwestycja
Pokaż inwestycję
Bosmanat i centrum szkoleniowe w Gdyni
Gdynia, Jana Pawła II 11
Polenergia uruchomiła największą farmę fotowoltaiczną w historii Grupyartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia uruchomiła największą farmę fotowoltaiczną w historii Grupy
Polenergia uruchomiła największą farmę fotowoltaiczną w historii Grupy. FF Strzelino dysponuje mocą 45 MWp, która pozwala na zasilenie zieloną energią 24 000 gospodarstw domowych. Inwestycja zlokalizowana na Pomorzu to piąta elektrownia słoneczna w portfelu Grupy. Dzięki uruchomieniu FF Strzelino moce wytwórcze Polenergii z odnawialnych źródeł osiągnęły poziom 574 MW. W ciągu ostatnich 12 miesięcy – wzrosły o 22%.
REKLAMA